Hogyan fejlesztünk?
Az ügyfél igényeinek feltérképezésére és a részletes előkészületekre különösen nagy figyelmet fordítunk, mivel ha ezek megfelelően végrehajtódnak és részletes specifikáció áll rendelkezésre, akkor a munkafolyamat gyorsabb és pontosabb lesz.
Az általános szoftverfejlesztési folyamat az alábbi lépésekből áll:
1. Projekttervezés: meghatározzuk pontosan a projekt célját, és a kívánt funkciók listáját. Igyekszünk a funkciók felhasználói szemléletű feltérképezésére nagy hangsúlyt helyezni.
2. Analízis: nagy figyelmet fordítunk a környezet feltérképezésére, a felhasználók igényeire, illetve a meglévő és működő erőforrásokra.
3. Tervezés: ez az egyik legfontosabb terület, hiszen inkább több időt töltsünk el tervezéssel, mint utána a programozással. Megtervezzük a projekt architektúráját, a felhasznált adat struktúráját.
4. Fejlesztői környezet összeállítása: a működési környezet sok mindent meghatároz, így mindenképpen szükséges a fejlesztői eszközök és környezet gondos beállítása, telepítése.
5. Prototípus készítése: a szoftverfejlesztés során elkészítünk egy első változatot, hogy tesztelni lehessen mind a funkcionalitásokat, illetve már ha részlegesen is, de a felhasználói felületet is.
6. Tesztelés: a prototípust több felhasználónak is tesztelni kell, hogy biztosak legyünk benne, hogy a program megfelel az elvárásoknak. Így több felhasználó, több szemszögéből látjuk az igényeket és a véleményeket.
7. Dokumentáció: csak akkor jó egy fejlesztés, ha egy korrekt és részletes dokumentáció is készül hozzá, ami tartalmazza a projekttervet, a tesztelési eredményeket és a kód dokumentációját.
8. Projekt elindítása: A projektet ki kell adni és elindítani, hogy a felhasználók használhassák.
A fenti általános fejlesztési folyamat elősegíti az üzleti célok elérését. Ez ugyan egy általános folyamat, de létezhet egyszerűbb és bonyolultabb változata is. Mindazonáltal az összes fejlesztési folyamatunk lépéseit az alapvető elvek mentén végezzük annak érdekében, hogy elérjük a megvalósításhoz szükséges célokat.